Parametre, ktoré vás presvedčia #1

 
 
 
1_kalnedar_snowshow_1819.jpg nivo1819a.jpg nivo1819b.jpg nivo1819c.jpg nivo1819d.jpg nivo1819e.jpg
 
 
 
Úvod > BLOG > Parametre, ktoré vás presvedčia #1
 

Parametre, ktoré vás presvedčia #1

Rossignol snowboard

O tom, že značka Rossignol má vyše 30-ročnú tradíciu vo výrobe snowboardov, sme vám už napísali. Predstavili sme aj novinky zimnej sezóny 2018/19. Dnes vám odhalíme viac o tom, prečo sú snowboardy od svetovej lyžiarskej značky naozaj kvalitné.

Jadro podľa potrieb snowboardistu

Jadrá našich snowboardov sú v prvom rade drevené. Každý má však inú kombináciu, podľa špecifikácie toho, na čo je snowboard určený. Vďaka tomu vie splniť očakávania jazdca. Najpevnejšie kombinácie sú vo freeride modeloch XV, Diva, XV Split, Diva Split, Krypto, Angus a, samozrejme, v tvrdom freestyle Jibsaw.

Drevo sa kombinuje s bazaltovými pásikmi - v tvrdších verziách po celej dĺžke dosky, v mäkších verziách, ako je ONE alebo Justice, len v strede. Jedinečný je Angus, ktorý je vystužený karbonovými a aramidovými vláknami stredom snowboardu a za viazaním sa rozdeľuje výstuž smerom k hranám.


Ako vyzerajú dosky konkrétnych modelov?

TWINWOOD 3 - Tvrdé (breza) a mäkké drevo (topoľ) laminované skleneným vláknom do jedného celku poskytuje unikátnu zmes, ktorá poskytuje dostatok odolnosti, plynulú a stabilnú jazdu a zároveň výbornú ovládateľnosť. Brezové drevo je o 40% hustejšie ako topoľ a poskytuje fantastickú výbušnosť. (Krypto)


THC2 CBF2 - Splitboardové špecifické trojité hybridné topoľové jadro (THC2), bazaltové vlákna po bokoch (CBF2). (XV Split)



 L.I.T.E. WOOD CBF2 - Topoľové pásiky spevnené bazaltovými vláknami (CBF2) a L.I.T.E. Frame po celom obvode. (DIVA





L.I.T.E. WOOD CBF1 - Topoľové drevo, bazaltové vlákna v strede a L.I.T.E. frame po celom obvode snowboardu. (One)



ASYM L.I.T.E. WOOD - Topoľové drevo, vystužené uretánovým pásom okolo celého obvodu a v okolí viazaní (L.I.T.E. & ASYM). (Trickstick AF)




WOOD C/K S-TIPS - Super flex s výbušnou silou vďaka karbon/aramid vláknam v strede a na koncoch snowboardu. (Angus)



THC CBF2 - Trojité hybridné topoľové jadro (THC), bazaltové vlákna (CBF2), topoľové drevo & Microcell. (XV)





WOOD CBF2 - Zvýšená tvrdosť a stabilita v kombinácii topoľového dreva a bazaltu (CBF2). (Jibsaw Heavy Duty)




WOOD C/K - Ľahko manipulovateľný vďaka topoľovému drevu v kombinácii s karbónom a aramidom v strede medzi viazaniami. (Justice)



WOOD (3510 + 5620 + 6420) - Topoľové drevo, vertikálne laminované na pridanie trvanlivosti a komfortu. Toto jadro je vo všetkých ostatných modeloch. 




 Flex profily
Twin Freestyle už v samotnom názve evokuje, že sa používa na freestyle snowboardoch. Vyznačuje sa tým, že špička aj päta sú mäkké, v oblasti pod viazaním je snowboard najtvrdší pre lepší balans a kontrolu. Doska je celkovo mäkšia presne v strede pre ľahkú manipuláciu. Nájdete ho napríklad u Jibsaw, RetoxAlias či Meraki.



Twin All-mountain je symetricky rozložená tvrdosť snowboardu, ktorý je najtvrdší pod viazaním a v strede snowboardu. Táto technológia umožňuje ľahkú jazdu štandardne alebo na switch – pätou snowboardu dopredu. Tvrdší stred zabezpečuje stabilitu vo väčšej rýchlosti. Modely Angus, Frenemy.



Directional All-Mountain najväčšia hustota materiálu a tvrdosť snowboardu je sústredená od stredu smerom k päte. Napomáha stabilite vo väčšej rýchlosti, mäkšia špička umožňuje ľahšie prevedenie oblúku Modely Templar, Circuit, Gala.


​​​​​​
Super Directional flex
má len jeden snowboard – Krypto. Je to freeride snowboard, pri ktorom je potrebná väčšia tvrdosť v zadnej časti. V prachovom snehu je na nej najväčšia záťaž, aby špička snowboardu pekne plávala na snehu. Mäkšia špička zabezpečuje lepšiu kontrolu nad snowboardom.


Reverse Super Directional flex je extrémne tvrdý flex pod prednou nohou pre maximálnu kontrolu a neuveriteľnú silu a mäkšia zadná časť snowboardu pre ľahšie robenie oblúkov a manévrovateľnosť. Tento druh flexu je určený pre expertov a veľmi dobrých jazdcov. Použitý je na freeride snowboardoch XV Sushi LF


  V ďalšom pokračovaní sa budeme venovať technológiám našich snowboardov.