Veľkostné tabuľky

Kategórie
 
 
 
 
 

Tu nájdete prevodné tabuľky pre jednotlivé veľkostné systémy, a jednotlivé druhy produktov:


 

Správny výber dĺžky lyží:

Vybrať optimálnu dĺžku lyží nie je v dnešnej dobe vôbec jednoduché. Pri výbere treba brať do úvahy niekoľko hlavných faktorov, podľa ktorých by sme si mali vedieť vybrať tu správnu dĺžku lyží pre nás. Hlavnú úlohu  pri výbere zohráva štýl jazdy, úroveň technickej vyspelosti, hmotnosť lyžiara a jeho výška. Nižšie vidíte tabuľku, ktorá má informatívny charakter pre lepšiu orientáciu.
Pre podrobnejšie informácie navštívte sekciu PORADÍME.


 

 

Veľkosti lyžiarok:

Veľkosť lyžiarok sa udáva vo veľkostiach Mondopoint, ktoré predstavujú dĺžku vášho chodidla v centimetroch. Dĺžku chodidla si môžte odmerať jednoducho: položíte k stene na zem hárok čistého papiera, postavíte sa na papier pätami k stene a na druhom konci pri prstoch urobíte značku. Túto vzdialenosť zmerajte pravítkom a dostanete číslo pre veľkosť Mondopoint. Ak sa vaša veľkosť nachádza medzi veľkosťami Mondopoint, odporúčame zvoliť väčšiu veľkosť. Viac informácií ako postupovať pri výbere lyžiarskej obuvi (veľkosť, flex, šírka..) sa dozviete v sekcii PORADÍME - Výber lyžiarskej obuvi.
 Pri výbere vám pomôže tabuľka veľkostí:


 

 

Správny výber dĺžky bežiek:

Veľkosť bežeckých lyží je treba vyberať podľa hmotnosti lyžiara. Správna dĺžka bež. lyží je rozdielna pre každý model. Viac nájdete  v sekcii PORADÍME .
 Pri výbere Vám pomôžu nasledovné tabuľky:

Modely 2018 a novšie:

Modely 2018 a staršie:


 

 

Správny výber veľkosti bežeckých lyžiarok:

Veľkosť lyžiarok sa udáva vo veľkostiach Európskeho číslovania. V tabuľke nižšie ľahko nájdete ekvivalentnú hodnotu danej veľkosti v iných veľkostných mierach, ktoré sa bežne používajú. Viac informácií ako postupovať pri výbere lyžiarskej bežkárskej obuvi sa dozviete v sekcii PORADÍME.
 


 

 

Správny výber veľkosti bežeckých paličiek:

Dĺžka paličiek zavisí od výšky postavy a od štýlu, na ktorý plánujete paličky používať. Viac informácií ako postupovať pri výbere bežeckých paličiek nájdete v sekcii  PORADÍME .
Pri výbere Vám pomôže nasledovná tabuľka :


Výber správnej veľkosti oblečenia:

Naše veľkostné tabuľky vám pomôžu vybrať správnu veľkosť oblečenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia