LYŽOVANIE

Kategórie
 
 
 
 
 

 
 

Tento rok sme sa rozhodli podporovať preteky, organizované novým združením pre podporu slovenského lyžovania, Zväz Slovenského lyžovania (ZSL).  Je to nová alternatíva pre slovenské lyžovanie, ktorá má hlavný cieľ rozvíjať u detí záujem a radosť z lyžovania.

 

Lyže SEEK 7 sú ľahučké free-touringové lyže, ktoré spájajú aktívny šport skialpinizmus s plnohodnotnou jazdou vo voľnom teréne. Šírka lyží pod viazaním je 86 mm s úžasne nízkou hmotnosťou 2500 g/pár. Lyže majú 50% Rocker, Air Tip špičku a jadro z Paulownie s Microcell. Seek 7 sú lyže na celodenné objavovanie nových terénov.

 

Deti z troch lyžiarskych klubov (LOPE - Lyžiarsky oddiel Partizánske, SKI CLUB PROGRESS zo Starej Ľubovne, LO Kremnica), ich rodičia a tréneri sa spolu s lyžiarkou a jej tímom stretli 25. septembra na rakúskom ľadovci Hintertux.

 

Veľa z nás už v tomto čase, kedy sa každým dňom ochladzuje, mysľou blúdi po lyžiarskych svahoch, ktorých sa nevieme dočkať.

Pred nadchádzajúcou zimnou sezónou sa oplatí prezrieť si novinky, ktoré už nájdete v ponuke lyžiarskych obchodov. Značka Rossignol na sezónu 2018/19 pripravila bohatšiu ponuku kategórií lyží HERO s najnovšou technológiou LCT.

 

ROSSIGNOL Cup 2018/19 je za nami a my poznáme víťazné lyžiarske kluby. Na prvých troch miestach sa umiestnili družstvá, ktorým sa podarilo počas celej sezóny spoločne dosiahnuť najvyšší počet bodov. Cieľom tejto súťaže je zapojiť čo najvia malých lyžiarov do zimnej aktivity s motiváciou spoločného víťazstav pre celý tím. 

 



Zimným športovým aktivitám sa v súčasnosti na svahoch venuje čoraz väčšie množstvo ľudí. Aj keď vy možno ste profíkom, na zjazdovke nie ste sám - je potrebné brať maximálny ohľad na všetky typy lyžiarov aj snowboardistov a predchádzať možným kolíziám. Stačí chvíľková nepozornosť a úraz na svahu môže mať trvalé následky. Je preto potrebné chrániť sa správnou výbavou.

 



Značka ROSSIGNOL prichádza v sezóne 2018/19 s novou kategóriou lyžiarok ALLTRACK LT, ktoré sú určené pre každým rokom populárnejší free touring. Medzi najzaujímavejšie vlastnosti ALLTRACK LT lyžiarok patria nízka hmotnosť, veľký rozsah pohybu, schopnosť výkonu a precíznosť. Ich dizajn bol vytvorený pomocou špičkových 3D technológií – tzv. Generative Design.

 

 

Braňo Porubčanský a Mišo Chrapčiak sa rozhodli ísť na dovolenku do Japonska počas januára 2019, aby si splnili detský sen o jazdení najlepšieho prašanu na svete. Zjazdili si sopku, ale zachránili aj Kórejca zo 4-metrovej trhliny, na dne ktorej stál po krk vo vode a volal o pomoc. Rámen, sushi, sneženie, sneženie a sneženie...  Viac o japonskom dobrodružstve nám prezradili v rozhovore.

 

„Jazdi bez limitov” – to je slogan pre novú sériu lyží EXPERIENCE z dielne Rossignol. Pochádzajú z kategórie Experiencie, boli však kompletne prestavané tak, že sú v podstate úplne novými lyžami. Od konštrukcie, cez tvar až po rocker profil. Sú v nich v správnom pomere namiešané technológie z pretekových modelov s technológiami z lyží na freeride.

 

Lyžiarska sezóna sa pomaly chýli ku koncu. Slnečnejšie a teplejšie počasie sa však na horách pri dobrých snehových podmienkach stále dá využiť. Veľkou výhodou lyžovania v jarných teplotách je, že môžete „zhodiť” trošku z oblečenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia