SNOWBOARD

Kategórie
 
 
 
 
 

 
 

Rossignol snowboardy

Všetky drevené jadrá Rossignol snowboardov pochádzajú z trvalo udržateľných lesov s certifikátom FSC.

 

 

 

snowboardy Rossignol

Svetová značka Rossignol je spájaná predovšetkým s lyžami a lyžiarskym vybavením. Už viac ako 30 rokov však vyrába nielen lyže a bežky, ale aj snowboardy. Kvalitné spracovanie a dôraz na športové parametre aj pri výrobe snowboardov spôsobili, že snowboardy od francúzskej značky začali akceptovať aj odborníci z fachu.

 Neverila som, že taký malý snowboard môže byť v prašane takým úžasným zážitkom…

Rossignol vyrába a inovuje snowboardy už vyše 30 rokov a práve po tomto okrúhlom výročí nám naservírovali model snowboardu Sushi XV a aby to dotiahli do dokonalosti, tak nám vyrobili aj tento prašanový šíp v splitboardovej verzii Sushi XV Split.

 

Za krásnych 30 rokov nás začali chváliť odborníci, a presne 14-krát za minulý rok a celkovo 100 ocenení získali Rossignol snowboardy za posledných 6 rokov! Konečne nás začali rešpektovať a ocenili nás aj Angry snowboarder a TransWorld SNOWboarding Magazine, ďakujeme.
 Už od roku 1988 Rossignol vyrába snowboardy pre najlepších jazdcov sveta. Xavier De La Rue, top freeride jazdec svetovej tour, už síce nepreteká, ale objavil nádherný šport, ktorý spája skialpinizmus a snowboarding – splitboarding. Nádherné dlhé prechádzky nedotknutou zasneženou krajinou majú radi všetci nadšenci zimy, ale keď som snowboardista a vyšlapem si naozaj vysoko, chcem si to aj zjazdiť. Vďaka tomuto nádhernému športu je to možné.

 

 
 
Sushi XV vznikol v spolupráci s jedným z najlepších freeride jazdcov sveta Xavierom De Le Rueom. Sushi XV je hybrid medzi známymi 160 cm snowboardami tvaru fish z 80. rokov.

 

 

 
Spojenie snowboardingu a skialpinizmu sa v posledných rokoch dostalo do povedomia už aj na Slovensku. Čím ďalej, tým viac si nachádza priaznivcov z radov mladšej generácie snowboardistov. Ako sa na splitboarde jazdí, prišli otestovať Ivana s Nikolasom - dvaja nadšení snowboardisti z Košíc. O tom, ako hodnotia deň strávený so splitboardami XV Sushi a  XV MAGTEK od Rossignolu sa dočítate v nasledujúcom článku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia