Lyžiarky ALLTRACK 2019/20 Nový trend v lyžovaní !

Kategórie
 
 
 
 
 

Či už sme na jednodňovej lyžovačke vo svojom obľúbenom stredisku, alebo na dlhšej dovolenke, často máme chuť prejsť sa na najbližší nenáročný hrebeň a pozrieť si krásu okolia aj ďalej za horizontom zjazdovky. Chceme spoznať okolie, fyzicky sa ho dotknúť a užiť si výhľad, či prašan na vlastnej koži. Rovnako nás lákajú neupravené, čerstvým snehom pokryté pláne, krásne zasnežený les, ale v bežnej výstroji je terén nedostupný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rossignol prináša praktické riešenie ! Najnovšie modely ALLTRACK lyžiarok majú pohyblivosť v kĺbe až 51 stupňov a zníženú váhu až o 300 gramov oproti minuloročným modelom, bez straty tvrdosti skeletu lyžiarky ! Pozrite si krátke video:

Čím sa vyznačuje nová lyžiarka ALLTRACK ?

  • Nízka hmotnosť – vysoká tvrdosť – pri chôdzi čo najľahšia, pri lyžovaní opora, pružnosť a dynamika. Hmotnosť okolo 1800g na ½ pár ju radí do kategórie FREE MOUNTAIN. Súčasná lyžiarka ALLTRACK je o 300-400 gramov ľahšia ako minuloročný model.
  • Hike & Ski – pri prepnutí skeletu na šliapanie majú niektoré modely rozsah až 51 stupňov, pri prepnutí do zjazdovej polohy má skelet nekompromisný požadovaný flex (tuhosť)
  • 100% lyžiarske vlastnosti pri jazdení – lyžiarka je dostatočne tvrdá, s progresívnym flexom a pružnosťou. Čím väčší tlak ide do náklonu vpred tým je skelet tuhší a vyvoláva väčší odpor nohe.
  • Ľahkosť pri používaní – voľnosť pohybu, ľahké obúvanie a vyzúvanie, ľahký valivý krok
  • Kvalitné zateplenie – vláknom Thinsulate, sústredeným najmä v oblasti prstov
  • LT – Lyžiarky s označením LT sú vybavené inzertami od firmy DYNAFIT pre skialpinistické super ľahké viazania typu low-tech.
  • Komfort a opora – vnútorná papuča lyžiarky je pohodlná a pevne obopína členok v oblasti achilovky. Papuču je možné v členkovej časti teplom prispôsobiť podľa tvaru nohy v špeciálnej peci, pre vyšší stupeň precíznosti. Nastavenie vysokou teplotou sa týka len komfortných oblastí, zóny opory ostávajú nezmenené. Tieto modely sú označené názvom Custom Optisensor Liner T1 až T3. Papuče Vám vytvarujú priamo v obchode, alebo postupujte podľa návodu, ktorý nájdete pri lyžiarkach.
  • GRIPWALK podrážky - majú hrubšiu vrstvu gumy zaoblenú na špičke, čím poskytujú komfortnejšiu a prirodzenejšiu chôdzu. Integrovaná tvrdá platnička v podrážke garantuje optimálny prenos energie a požadovanú funkčnosť v lyžiarskom viazaní (ISO 9523 and ISO 5355).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inovácie a Novinky

Menej materiálu – nižšia hmotnosť lyžiarky 

GENERATIVE DIZAJN

Generative dizajn je inovatívne riešenie dizajnu s požiadavkou na minimálnu hmotnosť pri zachovaní tvrdosti a pružnosti lyžiarky.

Štruktúru lyžiarky tvoria obdĺžnikové a  šesť-uhoľníkové bunky, ktorých tvar a hustota je prispôsobené mechanickým potrebám lyžiarky.

 

 

Skelet lyžiarky - DUAL CORE

Jedinečná Rossignol technológia, ktorá umožňuje efektívne zmiešať materiál rozličnej tvrdosti a tak dosiahnuť potrebné vlastnosti skeletu pre lyžovanie s úsporou hmotnosti. Tvrdší materiál v spodnej časti skeletu pomáha prenosu energie pri ovládaní lyže, mäkší materiál zabezpečuje dokonalé obalenie chodidla bez straty komfortu. Táto technológia sa používa aj v HERO kolekcii, aj v lyžiarkach pretekárov svetového pohára. Áno, aj Petra Vlhová jazdí v lyžiarkach s technológiou DUAL CORE.

 

HIKE & SKI - ZMENA ROZSAHU POHYBU

Os pohybu skeletu lyžiarky je znížená o 6 mm čím sa otvorili možnosti pre zväčšenie rozsahu pohybu lyžiarky až na 51 stupňov a lepšiu zadnú oporu lyžiarky – tak dôležitú pri lyžovaní v prašane. Táto zmena umožňuje výrazne pohodlnejšiu a bezpečnejšiu chôdzu, ako aj podstatne lepší pohyb pri šliapaní na lyžiach. 

 

PREHĽAD PÁNSKYCH MODELOV ALLTRACK

 

ALLTRACK ELITE 130 LT šírka 98 mm (1660 g 1/2 pár) - low-tech úprava

Vďaka použitému materiálu Grilamid je najľahšia zo všetkých lyžiarok Alltrack. Vybavená Dynafit® Low-tech inzertami a Hike mode prepínačom s rozsahom 50 stupňov je predurčená pre tých, ktorí radi lyžujú nové terény, ktoré si treba pred jazdou vyšliapať, ale pri lyžovaní chcú ísť na plný výkon. 98 mm široký tvar pre najtesnejší možný kontakt a najlepšiu kontrolu lyží. Komfort a dokonalé obalenie chodidla zabezpečuje predtvarovaná a zároveň teplom prispôsobiteľná papuča doplnená izolačným vláknom Thinsulate. S touto lyžiarkou nie je žiadny dôvod na kompromisy.

 

 

ALLTRACK PRO - šírka 100 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

Lyžiarky sú určené pre expertov a veľmi dobrých lyžiarov, ktorí majú užšie chodidlá a uprednostňujú čo najtesnejší kontakt chodidla s lyžiarkou pre perfektné ovládanie a okamžitý prenos sily do lyží. Váha týchto lyžiarok je 1830 g ½ pár pri veľkosti 26,5.

ALLTRACK PRO 130 LT GW - Tento nekompromisný free-touring model má jednoducho všetko, čo potrebujete pri objavovaní nových a ťažších terénov, ktoré ste doteraz nezlyžovali. Lyžiarky sú vybavené insertami od firmy Dynafit pre skialpinistické viazania typu low-tech. Tento model je jediný dodávaný už s predmontovanými podrážkami GRIPWALK.

ALLTRACK PRO 120 LT a 110 LT sú špičkové lyžiarky kategórie free-touring rovnako ako model 130 LT, ale o niečo tolerantnejšie a komfortnejšie, vďaka nižšej tvrdosti 120/110 a šírke 100 mm. Taktiež sú vybavené inzertami od firmy DYNAFIT pre skialpinistické viazania typu low-tech.

ALLTRACK PRO 120 a 110 majú šírku 100 mm, hike mode s rozsahom 50 stupňov a teplom tvarovateľnú papuču.

Všetky modely ALLTRACK PRO sú GRIPWALK kompatibilné, čo znamená, že si môžete podrážky Gripwalk dokúpiť a vymeniť. Všetky modely ALLTRACK PRO sú zateplené vláknom Thinsulate.

 

ALLTRACK  – šírka 102 mm

 

 

 

 

 

 

 

Lyžiarky sú určené pre pokročilých až veľmi dobrých lyžiarov v šírke 102 mm, ktorá vyhovuje takmer každému lyžiarovi, pretože je výborným kompromisom výkonu a komfortu. Modely ALLTRACK 120 a 110 sú zateplené vláknom Thinsulate a majú teplom tvarovateľnú papuču. Model ALLTRACK 90 má predtvarovanú papuču pre maximálne pohodlie.  Všetky modely ALLTRACK sú GRIPWALK kompatibilné.

 

PREHĽAD DÁMSKYCH  MODELOV  ALLTRACK

ALLTRACK ELITE WOMENSKINNY FIT šírka 98 mm

Model ELITE 120 je pre skúsené veľmi dobré lyžiarky, je vybavený insertmi pre viazanie typu low-tech. Model ELITE 90 je vhodný pre každú lyžiarku s úzkou nohou v chodidle. Oba modely sú GRIPWALK kompatibilné a zateplené vláknom Thinsulate. Tieto modely majú teplom tvarovateľnou vnútornou papučou, pre lepšie držanie členku.

ALLTRACK PRO WOMEN – SLIM FIT šírka 100 mm

Tieto modely ALLTRACK PRO WOMEN šírky 100 mm zachytávajú široké spektrum zákazníčok, od mierne pokročilých až po veľmi dobré lyžiarky. Všetky sú zateplené vláknom Thinsulate a sú GRIPWALK kompatibilné a taktiež majú vnútornú papuču, ktorá sa dá teplom tvarovať a prispôsobiť presne na Vašu nohu.

 

ALLTRACK  WOMEN – REGULAR FIT šírka 102 mm

Tie najpohodlnejšie modely ALLTRACK WOMEN s vyváženým pomerom komfortu a kontaktu lyžiarky s chodidlom určené pre začiatočníčky až pokročilé lyžiarky, ktoré chcú ľahšie komfortné lyžiarky na celodennú lyžovačku a pohyb na horách, či v lyžiarskom stredisku. Sú GRIPWALK kompatibilné, model ALLTRACK 80 je zateplený vláknom Thinsulate.

Všetky zmeny a inovácie smerujú k tomu, aby sa Vám v lyžiarkach ALLTRACK nielen dobre lyžovalo, ale aby ste v nich mohli aj šliapať, prípadne veľmi komfortne chodiť. Pre viac informácií kontaktujte svoj najbližší Rossignol obchod.

Ako si môžem teplom vytvarovať vnútornú papuču lyžiarky ? Kliknite na odkaz.


Prajeme Vám príjemnú lyžovačku

Váš Rossignol Tím Slovensko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia