Splitboardy

 
 
 
Úvod > SNOWBOARD > Splitboardy
 

SplitboardyUž od roku 1988 Rossignol vyrába snowboardy pre najlepších jazdcov sveta. Xavier De La Rue, top freeride jazdec svetovej tour, už síce nepreteká, ale objavil nádherný šport, ktorý spája skialpinizmus a snowboarding – splitboarding. Nádherné dlhé prechádzky nedotknutou zasneženou krajinou majú radi všetci nadšenci zimy, ale keď som snowboardista a vyšlapem si naozaj vysoko, chcem si to aj zjazdiť. Vďaka tomuto nádhernému športu je to možné.

 


Splitboard je snowboard rozrezaný po dĺžke na dve samostatné lyže, na ktoré stačí nalepiť šľapacie pásy a upevniť nohu v snowboardovej bote do špeciálneho viazania. Na vrchole sa stúpacie pásy zbalia, dve lyže sa spoja v jeden snowboard, viazanie sa prehodí tak, aby spevňovalo celú konštrukciu a na snowboarde ideš dole.

Pre tento, povedzme už, kondičný šport sa celosvetovo nadchýna stále viac nadšencov snowboardingu a backcountry. Rossignol portfólio ponúka hneď niekoľko splitboardových možností: XV Split, Sushi XV Split a dámsky Diva Split.

XV Split je promodel splitboardu vyvíjaný spolu s jazdcom Xavier De La Rue. V ich spoločnej púti ich doprevádzali aj videozáznamy, navyše Xavier točí množstvo videí k tomu, ako začať jazdiť na splitboarde, napríklad tu.K tejto výstroji sú potrebné tiež teleskopické paličky, špeciálne upravené splitboardové viazanie, stúpacie pásy a háčiky ktoré spájajú snowboard, ktoré sú v základnom vybavení.

XV SplitReverse Super Directional flex s tvrdosťou 10 z 10 a THC2 CBF2 jadro. Má tiež Serrated edges 7, Roller flat 65 % a ELITE Amptek.Diva Split je konštrukčne určený pre ženy, vyrába sa v jedinej dĺžke 152 cm, má flex 7 z 10, Twin freestyle, jadro wood CBF2 spevnené bazaltom, Serrated edges, Radcut a Amptek ELITE. Má krásny dizajn a dokúpiť si treba stúpacie pásy, splitboardové viazanie, mačky a teleskopické palice. Rossignol Diva Split je vo svojej kategórii silnou konkurenciou pre ostatné značky - technológiami aj cenou.


XV Sushi Split je úplnou novinkou. Už samotný tvar snowboardu je veľmi špecifický a určený na surfovanie v hlbokom snehu. Flex má 7 z 10, ELITE Amptek, Serrated edges, Radcut, a LITE GRIP. Táto krásna rybička má rovnako ako XV Split Reverse Super Directional flex a Jadro L.I.T.E. wood.
 

Screen Clipping