REACT - najnovšie lyže na upravené svahy

Kategórie
 
 
 
 
 

9.12.2019 Nová séria lyží React od značky Rossignol nahrádza populárnu kategóriu známu pod názvom Pursuit, a pre sezónu 2019/20 má zásobník nabitý najnovšími a najmodernejšími technológiami s moderným športovým dizajnom.

Lyže React sú predurčené pre celodenné jazdenie na upravených svahoch. Celá séria obsahuje 5 modelov lyží, z ktorých si vyberú začiatočníci, mierne alebo stredne pokročilí, ale tiež si tu nájdu lyže aj skúsený športový lyžiar.

Lyže REACT predstavujú  HARMÓNIU medzi POHYBOM, RYTMOM, ROVNOVÁHOU a VÝKONOM. Hlavným argumentom pre výber lyží React, sú najnovšie technológie použité v konštrukcii, ktoré výrazným účinkom prispievajú k stabilite a komfortu počas jazdy. Vďaka použitým technológiám sa pri jazde na lyžiach React tak rýchlo neunavíte a môžete si užívať lyžovačku po celý deň.

 

TECHNOLÓGIE

LCT Line Control Technology – patentovaná technológia z dielne ROSSIGNOL

Technológiu Line Control Techonology (LCT) sme už spomínali v článku o lyžiach HERO. Ide o novú technológiu z pretekového oddelenia, ktorú otestovali najskúsenejší pretekári, a práve táto technológia spája lyže REACT s pretekovými lyžami. Vertikálny titanalový nosník je integrovaný do konštrukcie lyže a rozdeľuje drevené jadro lyže na dve časti. Prechádza stredom lyže po celej dĺžke od špičky k päte a po obidvoch stranách je nosník obklopený elastomérmi, ktoré eliminujú nežiadúce vibrácie.

 

Všetky lyže, ktoré sú určené pre lepších ako priemerných lyžiarov, sú vďaka rýchlosti a náročnosti terénu pod obrovským tlakom. Následkom tohto tlaku dochádza k uvoľňovaniu energie, ktorá rozkmitá konce lyží, a takto rozkmitané lyže sa oveľa ťažšie držia v optimálnej stope. Do dreveného jadra zabudovaný titanalový nosník eliminuje kmitanie pružných koncov lyže a poskytuje lyžiam vyššiu stabilitu, vďaka ktorej dosiahnete v oblúku efektívnejšie držanie na hrane a dynamickú kontrolu lyží. Tým, že sú lyže stabilnejšie, zlepšuje sa aj kontrola vedenia lyží v optimálnej stope, čo sa premieta do dynamickejšej jazdy plnej adrenalínu a energie. Každý zdatný lyžiar, ktorý miluje rýchlosť na rozľahlých upravených svahoch vie, že mať lyže pod kontrolou je jedna z najdôležitejších zručností lyžiara. Lyže s technológiou LCT vám umožnia dosiahnuť perfektnú stopu, kontrolu dráhy lyží v oblúku, stabilitu a dynamickú jazdu.

 

Flex Tip

FLEX TIP TECHNOLOGY patrí medzi najnovšie technológie od značky Rossignol a prvý krát je použitá práve pri všetkých lyžiach z rady React. 

Vďaka dizajnu s kanálikmi v konštrukcii sa pružnosť koncov lyží počas jazdy prispôsobuje podľa tlaku. V praxi to znamená, že pod väčším tlakom sa konce lyží ohnú viac a lyže sú točivejšie, naopak pri nižšom tlaku je oblúk lyží menej agresívny. Zabezpečuje okamžitý štart oblúku a ľahké uvoľnenie lyží z oblúku.

FLEX TIP má unikátny dizajn s kanálikmi, ktoré sústreďujú energiu k nosníku LCT, čím zabezpečujú efektívny a čistý prenos energie. Oblúky s touto technológiou sú spontánne, lyžiar si sám zvolí akou silou tlaku bude ovládať svoje oblúky. Lyže React vyžadujú menej energie a posúvajú lyžovanie na ďalšiu úroveň.

 

Prehľad modelov REACT

Ako sme už spomínali v úvode, celá séria obsahuje 5 modelov lyží a pokrýva potreby všetkých úrovní technickej zdatnosti.

Na samom vrchole lyží kategórie React sú lyže REACT R8 Ti, určené pre športových lyžiarov na upravené svahy. Je to najtvrdšia verzia lyží React a disponuje vlastnosťami, ktoré pripomínajú pretekové lyže z hľadiska stability v rýchlosti, držania na hrane a prenosu energie. Aj hranatý široký tvar pätky pochádza z pretekových modelov, aby lyža prísne držala v oblúku a nepripúšťala žiadne zaváhanie. Vďaka použitým technológiám LCT a Flex Tip, sendvičovej konštrukcii a jadru s titanalovým  vystužením budete cítiť energiu od prvého oblúku. Už rozmer 74mm pod viazaním nám napovedá o „univerzálnej“ geometrii pre stredný oblúk (rádius 15m / 176cm), ale vďaka Flex Tip technológii dokáže lyžiar vyrezať kratší oblúk a kontrolovať rýchlosť aj na strmšom svahu, alebo ich pustí do dlhých rýchlych oblúkov.  REACT R8 Ti sú carvingové lyže pre športového lyžiara, ktorý hľadá komfortné a spoľahlivé náradie pre rýchlu jazdu.

O stupienok nižšie nájdeme lyže REACT R8 HP, vhodné pre oblúky so športovým charakterom. Tiež vybavené technológiami LCT, Flex Tip a sendvičovou konštrukciou. Ako vystuženie slúži vrstva CAM (carbon alloy matrix), ktorá sa skladá so vzájomne prepletaných vlákien karbónu a bazaltu. Karbón dodáva lyžiam energiu a grip, kým bazaltové vlákna perfektne tlmia vibrácie. Pevná sendvičová konštrukcia dodáva spoľahlivý grip počas celého oblúku a reakciami pomáha pri prechode do ďalšieho oblúku. Geometria lyží umožňuje pohotovú zmenu smeru a kontrolu rýchlosti, v porovnaní s R8 Ti je trošku širšia na špičke a päte. Tvar pätky má už oblejší tvar a poskytuje viac tolerancie v oblúkoch. Tieto lyže by nemali chýbať na zozname žiadneho skúseného lyžiara, ktorý sa chce posunúť ďalej.

Zaujímavý a ten SPRÁVNY model pre stredne pokročilých lyžiarov sú v tejto kategórii lyže REACT R6 COMPACT. Keď zoberieme do úvahy sendvičovú konštrukciu s technológiami Flex Tip a LCT, tak cenovka týchto lyží (459,9€) je skutočne zaujímavá (aj v porovnaní s ostatnými značkami na trhu). V teste lyží francúzskeho lyžiarskeho magazínu SKIEUR zvíťazili v kategórii lyží do 450€. Je to najlacnejší model so sendvičovou konštrukciou medzi lyžami React s navlas zhodnou geometriou s modelom R8 HP. Lyžiarov, ktorý uprednostňujú pokojnejšie tempo stredných rýchlostí, poteší svojou zhovievavejšou pružnosťou, pri ktorej sa príliš neunavia ani po celodennej lyžovačke. Sendvičová konštrukcia určite nesklame na hrane v oblúku a ani pri prenose energie či pri prehraňovaní. React R6 Compact sú výnimočné lyže na upravené svahy, ktoré poskytujú dostatok stability a komfortu pre dokonalý zážitok z jazdy v stredných rýchlostiach.

Pre mierne pokročilých a technicky slabších lyžiarov sú určené modely REACT R4 SPORTREACT R2. Keďže títo lyžiari nevyhľadávajú strmé svahy a vysoké rýchlosti, ocenia drevené jadro s Capovou konštrukciou, ktoré disponuje väčšou pružnosťou a v kombinácii s technológiou Flex Tip dodáva týmto lyžiam pohodlné a ľahučké ovládanie aj v miernejších rýchlostiach. Drevené jadro posilnené karbónovými vláknami zabezpečuje vyššiu stabilitu a presvedčivý kontakt zo svahom počas jazdy.


Prajeme Vám správnu voľbu

Váš Rossignol Tím Slovensko

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia