XV Sashimi LG sa podaril !

Kategórie
 
 
 
 
 

31.1.2020 Nový prírastok do freeride rodiny, s podpisom Xaviera De Le Rue, prekvapuje jazdnými vlastnosťami !

Sashimi je novinkou na trhu v sezóne 2019/2020 a dopĺňa medzeru medzi krátkym fish snowboardom XV Sushi LF a Freeride delom na tie najväčšie hory modelom XV. Obidva modely XV Sushi LF aj XV sa vyrábajú aj v splitboardovej verzii, a šepká sa, že Sashimi pôjde v ich šľapajách budúcu sezónu 20/21.

Čo je vlastne Sashimi zač ?

Je to snowboard určený najmä na jazdu vo voľnom teréne kde je hlboký a prachový sneh. Na prvý pohľad Vás o tom presvedčí robustná široká špička snowboardu. Podobne ako XV Sushi LF je XV Sashimi LG inšpirovaný japonskými snowboardami tvaru ryby. Tento jedinečný tvar vládol v Japonsku už pred 30mi rokmi. Snowboardy perfektne zvládali extrémne hlboký sneh a Japonské riedke lesíky s najľahším snehom na svete (vďaka oceánu a jeho vlhkosti). Široká špička s ľahkosťou nadnáša a vytvára pow pow efekt, s ktorým máte pocit, že naozaj surfujete na snehu. Vyrezaný chvost zmierňuje tlak na podložku a vytvára kanál v strede päty kadiaľ môže stlačený sneh vystreľovať preč, čo umožňuje jazdcovi vytvárať väčší tlak na zadnú nohu a užívať si surfový pocit.

  

Pozor, nekupujete len freeride snowboard !

Geometria tejto mašiny Vás poteší aj na upravenej piste ! Tvrdosť 7/10 a Reverzný direktívny flex predurčujú XV Sashimi LG k dokonalému splynutiu s jazdcom v extrémnych karvingových polohách. Xavier De Le Rue si na Sashimi užíva krásne upravený menčester, v plnej rýchlosti a bez kompromisu. Táto ideálna kombinácia freeride snowboardu s perfektným on piste jazdením tvorí snowboard, ktorý nepotrebuješ meniť, aj keď práve nie je v okolí čerstvý prašan.

XV Sushi LF alebo XV Sashimi LG ?

Je to vec vkusu a štýlu jazdenia. Sushi perfektne funguje v hlbokom a v ešte hlbšom snehu, je krátky 144 cm, veľmi obratný, ľahký a perfektne pláva v prašane. XV Sashimi LG je trochu dlhší a ponúka rovnaký pocit aj na strmších úsekoch, kde väčšiu plochu ocenia najmä väčší a ťažší jazdci, ktorí jazdia vo väčšej rýchlosti. XV Sushi LF má technológiu LITE Frame a uretánový pás má vložený po celom obvode snowboardu bez prerušenia – dva vedľa seba a tvrdosť 6 z 10, čiže snowboard určený aj pre stredne pokročilého jazdca. Snowboard XV Sashimi LG má technológiu LITE Grip, a uretánový pás je prerušovaný a sústredený tam kde je potrebný najväčší grip (priľnavosť) smerom na podložku, s tvrdosťou jadra 7 z 10, s vyššou tvrdosťou snowboardu je potrebné mať aj viac skúseností.

Takže v skratke: treba vyskúšať čo každému sedí a snowboard vyberať podľa toho ako a hlavne kde jazdím najčastejšie. Že na Slovensku je málo prašanu ? Stačí sledovať počasie a čerpať dovolenku vtedy keď nasneží, a neuveríte koľko prašanu si môžete pojazdiť napríklad na Chlebe vo Vrátnej.

Posledná otázka: Kde môžeš otestovať SASHIMI ?

XV Sashimi LG limited vo veľkosti 160 cm nosíme na všetky SNOW SHOW 2020, mimo týchto termínov si Sashimi spokojne odfukuje v testovacom centre RAW VRÁTNA, kde čaká práve na teba !

 

Na obrázku nižšie sú modely XV Sashimi LG a XV Sushi.

Technológie a špecifikácie snowboardu Sashimi

XV Sashimi LG sa vyrába v troch geometrických variantoch a v troch dizajnoch. XV Sashimi LG a XV Sashimi LG limited sú rovnaké dosky čo sa jadra aj geometrie týka, ale majú rozdielny dizajn. XV Sashimi LG sa vyrába aj vo wide verzií pre jazdcov s väčším chodidlom. Ak máte záujem o nejaký zo snowboardov Rossignol, ktoré nemáme na e-shope napíšte nám na info@rossignol.sk, skúsime Vám ho zohnať na sklade vo Francúzsku. XV Sashimi LG Light ako názov napovedá je ľahší a užší snowboard, vyrába sa len v dĺžke 152 cm a je vhodný pre menších jazdcov a ženy.

Tvrdosť snowboardu: 7 z 10

Flex: Reverse Directional – špička je mierne spevnená ale najtvrdšia časť snowboardu je pod prednou nohou až po časť medzi zadným viazaním a pätou snowboardu – tam je tuhosť najväčšia

Jadro: certifikované jadro FSC (z trvalo udržateľných lesov) topoľové drevo + sklené vlákno + uretánový pás LITE GRIP

L.I.T.E. GRIP: do jadra snowboardu je vložený uretánový pás, ktorý absorbuje vibrácie vznikajúce terénnymi nerovnosťami a taktiež vytvára pohyblivý flex snowboardu v miestach kde je uretánový pás koncentrovaný, tam je snowboard na okraji mäkší a lepšie priľne na podložku čo Vám zaručí dokonalý grip (teda priľnavosť). Na obrázku biely pás znázorňuje uretánový pás:

Slznica: Sintrovaná 7500 - kvalitnejšia skĺznica s lepším sklzom, treba ju voskovať  :)

Sidewall po celej dĺžke – zvyšuje torznú tuhosť snowboardu, umožňuje lepší grip a väčšiu rýchlosť

Amptek ROCKER: 40% Rocker a 60% Camber

 

 

Viac o snowboardových technológiách máme popísané na našom blogu v článku: TU.


 

 


Prajeme Vám správnu voľbu, Váš Rossignol tím Slovensko

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia